in

Ada ve Parsel Sorgulama Nasıl Yapılır

Ada ve parsel sorgulama konusunda büyük bir bilgi eksikliği olduğunu farkederek The kafa olarak size bu konuda bilgi içeriği oluşturmaya karar verdik. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından e devlet sistemi üzerinden yapılabilen emlak işleri Ada ve Parsel Sorgulama Hizmetleri e devlete giriş ardından kolaylıkla yapılabilmektedir. Eskiden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne gidilmesi gerekirken artık internet üzerinden e-Devlet sitesine giriş yaparak Emlak bölümünden Tüm ada ve parsel sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Parsel pafta sorgulama işlemleri yapabilmek için hemen E-Devlet’e giderek arama bölümüne parsel sorgulama yazmanız yeterlidir. Ada ve parsel sorgulama sitesine gitmek için Google’da “Ada ve parsel sorgulama thekafa” yazarak gidebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Parsel Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Devlet sitesine giriş yapmanız ardından parsel sorgulama için Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi’ne kayıtlı olmanız zorunlu tutulmaktadır.. e-Devlet resmi site üzerinden servisi TAKBİS’e, T.C. Kimlik Numarası kayıtlı olan kişilere kapsamlı olarak hizmet verilmektedir.

Eğer kaydınız varsa e-Devlet sistemine T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak ardından “e-Hizmetler” kısımından “Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü” seçiniz. Daha sonra çıkan “Tapu Bilgileri Sorgulama” linkine tıkladığınızda kayıtlı bilgilerinizi göreceksiniz ve harita servisini ücretsiz olarak tek tıkla görebilir ve sorgulama yapabilirsiniz.

Önerilen İçerik: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nasıl Ortaya Çıktı? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Buğra

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

FACEBOOK

0 FACEBOOK

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nasıl Ortaya Çıktı? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları

Yasak Elma 60. Bölüm İzle