in

Google’ın Yeni Dosya Paylaşım Sistemi: Fast Share

GOOGLE FAST SHARE

Yakın zamanda geliştirdiği Android Q sisteminin kullanıcılar tarafından çok beğenilmesi sonrasında Google yeni bir dosya paylaşım sistemini tanıtmaya hazırlanıyor. Adını Fast Share olarak belirten Google yetkilileri bu sistem ile kullanıcıların internete ihtiyaç duymadan birbirlerine dosya gönderebileceklerini ve dosya aktarımında bir devrim yaşanacağını belirtiyorlar. Android Beam ve Android Q sistemleri sayesinde bluetooth ve wifi ile dosya aktarımı yapabilirken Fast Share ile artık internete ihtiyaç duymadan bluetooth ve konumların açık olması sayesinde dosya aktarımı yapılabilecek.

Fast Share sistemini kullanabilmek için Fast Share uyumlu bir cihaz kullanmanız gerekiyor. Bunun anlamı Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemine sahip ve Fast Share destekleyen bir cihaza sahip olmanız demek. Fast Share’in en önemli özelliklerinden biri de NFC teknolojisine gereksinin duymuyor olması. NFC teknolojisi tüm cihazlarda bulunmadığı için bu teknoloji ile uyumlu telefonlara sahip kişiler Android Beam ve Android Q sistemlerini kullanarak dosya paylaşımı yapabiliyorlar. Ancak Fast Share ile artık bu teknolojiye gerek kalmadan da dosya paylaşımı yapılabilecek. Bluetooth ile birbirine gören cihazlar arasında dosya aktarımı yapılabilmesi internetin çekmediği ortamlarda, internetin bitmesi veya wifinin olmadığı ortamlar gibi sorunları da bertaraf ediyor.

Fast Share uygulamasının Google Play servisinde sunulacak olması da android kullanıcıları için büyük bir avantaj niteliğinde. Her hangi bir satın alma işlemi gerçekleştirmeden sahip olacakları bu sistem ile internete olan zorunluluk ortadan kalkacak ve diledikleri gibi dosya paylaşımı yapabilecekler. Ayrıca yeni nesil telefonların hepsind eyer alması beklenen android Beam, Android Q gibi Fast Share de Android işletim sistemi içinde yer alacak. Bu durumda Google playden indirmek zorunda kalmadan bu sisteme sahip olmuş olacaksınız.  

Google yetkilileri şimdilik android işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirilmiş olan Fast Share sisteminin çok yakın bir gelecekte IOS işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirileceğini, Iphone 6 ve sonrası modellerde de kullanılabileceğini söylüyor. Google gibi bir devin sadece bir işletim sistemine hizmet vermesi doğru da değil. IOS işletim sistemi için çalışmaların devam ettiği ve Apple ile ortak çalışma grubu oluşturulduğu açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Buğra

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

FACEBOOK

0 FACEBOOK

Ünlü Kadın Ressamımız Hale Asaf

Honor Play 8 akıllı telefonun teknik özellikleri ve incelemesi