in

Hermana Belgeseli İzle

Enver Arcak ın yönetmenliğini yaptığı Hermana yayınlandı. Ankara’daki musevilerin anlatıldığı Hermana belgeseli izle. Hermana 1. sezon yayınlandı.

Blutv deki belgesellerin sayısı hızla artmaya başladı. Son zamanlarda çıkan belgesel tarzı filmlere bir yenisi daha eklendi. Hermana olan yeni belgeselin yönetmenlik koltuğunda Enver Arcak oturuyor. Ankara’nın eski tarihi anlatılan bu belgesel 30 dakkalık bir film olacak. Hermana’nın konu bakımından Anadolu’daki eski Yahudi topluluklarından biri olan Ankara Musevilerini anlatıyor. Geçmişleri M.Ö. 2. yüzyıla varan Ankara Musevileri, başlangıçta Romaniot isimli bir topluluk olarak çıkmıştır. Sefarad göçlerinn 15. yüzyılda başlaması ve 20. yüzyılın başlarında gerçekleşen göçlerle en kalabalık nüfusa ulaşmışlardır.

Hermana belgeselinde Osmanlı dönemindeki varoluşlarını aktarılıyor. Topluluğun sosyal ve ekonomik hayatlarının derinliklerine iniliyor. Gerçek insanlarla yüz yüze yapılan görüşmelerle ilerleyen belgesel gerçek hikayelerle şekilleniyor. Bu belgesel, konu hakkında yapılan en kapsamlı araştırma ve belgesel olarak tanınıyor.

İyi seyirler…

Hermana Belgeseli İzle

Hermana Belgseli sadece Blutv de yayınlanmaktadır.

What do you think?

1 point
Upvote Downvote

Written by Buğra

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

FACEBOOK

0 FACEBOOK

Behzat Ç. 4. sezon 8. Bölüm İzle

İphone 11 Çıkıyor! İphone 11 Çıkış Fiyatı Ne Kadar?