in

KAFA’mıza göre en iyi sinema filmleri

fight club

21.Yüzyılın en iyi 7 filmini bir arada topladık. Bu listeyi hazırlarken ilk dikkat ettiğimiz etken filmlere yapılan yorumlar oldu. İmdb puanına dikkat eden film severleri de göz ardı etmeyip onlara göre tekrarda bir sıralama yaptık.

1) İnception (Başlangıç)

Son yüzyılın en başarılı yönetmenlerinden Christoper Nolan’ın İnception filmi listemizde 1. Sırada yer alıyor. Dom Cobb (Leonardo Dicaprio) oldukça yetenekli bir hırsızdır fakat bildiğiniz sıradan hırsızlardan değil. Zihnin en savunmasız olduğu anlardan olan rüyalara girerek bilinçaltına doğru ilerliyorlar burada ki amaç kişinin düşüncelerini değiştirerek onları istediği şekilde programlayabilmek. Lakin bu hiçte kolay bir iş değildir. Harika bir bilim kurgu filmi sizleri bekliyor.

İMDB: 8,8P

2) Amelie

Fransız sinemasının kült filmlerinden Amelia listemizin 2. Sırasında. Paris’te garsonlukla hayatını geçindiren Amelie’nın hayatı travmalarla geçmiştir. İçine kapanık, kendi dünyasında yaşaya Amelie’nın hayatı evinde bulduğu kutu sonucu değişmeye başlayacaktır. Yıllardır aradığı sevgiyi aşkı bulmak için onu büyük bir macera bekliyor. Bu romantik filmi kaçırmamanız dileğiyle.

İMDB: 8,3P

3) Cidade de Deus

1960’lara gidiyoruz. Tanrıkent’in hikayesini öğrenmeye bir o kadar acıklı, bir o kadar gerçek ve bir o kadar hızlı zamanlara. Arka sokaklarda yaşayan iki arkadaşın hikayesi ve o şehrin uyuşturucu çetelerinden çektikleri gözlerimizin önüne tüm çıplaklığıyla seriliyor. 2002’in en olaylı filmlerinden Olan Cidade de Deus Rio De Janerio’nun arka mahallerinde geçiyor.  Hadi geçmişe yolculuk yapıp o zamanların yer altı dünyasına bir göz atın.

İMDB: 8,6

4) Fight Club (Dövüş Kulübü)

Listemizin 4.sırasına geldik. Harika oyuncular, harika bir film Brad Pitt, Edward Norton ve yönetmen koltuğunda David Fincher var. Usta yazar Chuck Palahniuk’un kitabından uyarlanan bu harika film de birinci kural: Asla Dövüş kulübü hakkında konuşma… Beyin yakacak, harika bir film beyniniz alev alacak. Ekrana kilitlenip kalacaksınız. Hadi daha fazla beklemeyin çünkü hayatınıza büyük etkisi dokunacak bu filmin.

5) Pulp Fiction

Listemizde 5. Sırada Tarantio’nun kült filmi olan Pulp Fiction var. İlginç diyalogları, akıldan çıkmayan dans sahneleri, suç dünyasından kesitlerle ve final sahnesiyle beyninizi yakacak olan Pulp Fiction filminde çok sevdiğiniz Harvey Keitel, Samuel L. Jackson, Uma Thurman gibi sayısız ünlü oyuncu sizlerle olacak.

İMDB: 8,9

6) Para Avcısı

2013’ün en çok ses getiren filmlerinden olan Para Avcısı listemizde 6. Sıra da yer alıyor. Bu filmin Başrolü Leonardo Dicaprio ve canlandırdığı karekter 24 yaşında hırslı ve para kazanma arzusuyla yanıp tutuşan bir CEO. 90’lı yılların Wall Street zamanlarında bir dalış yapacaksınız.

İMDB:

7) Özgürlük Yolu (Into the Wild)

Listemizin son filmine geldik. Bu filmin yeri ayrı olmalıydı. Hayatının en doruk noktasına geldiğinizi düşünün iyi bir üniversiteden, iyi bir dereceyle mevzun olmuşsunuz harika bir gelecek sizi bekliyor fakat siz bunların ne kadar sahte ve sıradan olduğunu görüyorsunuz. Kendinizi yollara adıyorsunuz işte böyle hissediyorsanız bu film size göre.

İMDB: 8,1

What do you think?

1 point
Upvote Downvote

Written by Buğra

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

FACEBOOK

0 FACEBOOK

Dünyada Görmeniz Gereken En Güzel 10 Turistik Mekân

ATATÜRK, KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN, CENGİZ HAN, HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ