in

Netflix’in En İyi Korku Filmleri

Giderek dizi ve film sayılarını arttıran Netflix’in en iyi korku filmlerini sizler için toparladık. Sizde korku dizisi aradığınızda Netflix’te Korku dizilerini tercih edebilirsiniz. Netflix’in en iyi korku filmleri Thekafa’da…

1. Val Helsing (2016) IMDB: 6.2

Korku filmi diyince akla gelen ilk dizilerden biri Val Helsing diyebiliriz. Reklamı güzel yapıldığı ve sevildiği için bir çok kişinin izlediği Val Helsing, 2016 yılında yayınlandı. Netflix’in en çok izlenen korku dizileri serimizde ilk sıralarda da Val Helsing karşınıza çıkıyor. Dünyaya vampirlerin hakim olduğu bir dünyada insanlar ve vampirler arasında yaşanan mücadeleyi konu alıyor.

2. Ghost Wars (2017-2018) IMDb: 6.4

2017-2018 yılında piyasaya çıkan ve paranormal güçlerin hakimiyetinde yer alan ve Alaska gibi uzak bir kasabada yaşanan bir hikayeyi konu alır. Dizinin içeriğinde Roman’ın, kafasının içerisindeki şeytanlardan kurtulup kasabadakilerin ve paranormal güçleri kontrol altına almaya çalışmasıyla sürüyor. Ghost Wars dizisini Netflix dizileri arasında çok izleyenler arasında görebiliriz.

3.Shadowhunters: The Mortal Instruments (2016) IMDb: 6.7

2016 Yılında izleyiciyle buluşan Shadowhunters: The Mortal Instruments, şuana kadar 3 sezon çekilmiş ve Netflix’te yayınlanmış bir korku dizisidir. Hakkında bir çok olumlu yorum görebildiğimiz dizide Gölge avcıları olarak bilinen Yarı insan ve yarı melek olan bir ırkın üzerinde sürekli olarak değişen bir konuya değinilir. Jace Wayland adında kendinden emin ve öldürme içgüdülerine sahip yakışıklı bir gençle tanışır. Birkaç arkadaştan oluşan grup geçmişten gelen düşmanları bulup yok etmek üzerine büyük bir macera çıkar.

4. Slasher (2016) IMDb: 6.7

Netflix’in korku dizileri arasında yer alan Slasher, doğduğu küçük kasabaya geri dönen Sarah Bennet (Katie McGrath) adındaki genç bir kadının hikayesini anlatmaktadır. Kahramanımız, anne ve babasını yıllar önce korkutucu bir şekilde cinayetle kaybetmiştir. Dizide, geçen yıllarda taklitçi bir katilin odak noktası olmuştur.Gerilimin son raddede yaşandığı Slasher’ı izlemenizi öneririz.

5. Scream (2016) IMDb: 7.3

Bir döneme damgasına vuran Çığlık filmi serisinin devam dizisi konumunda olan Scream dizisinde, Lakewood’da bir siber alem zorbalığı geçmişe dair ürpertici izler taşıyan bir cinayetle sonuçlanır. Bu cinayetin bazı sonuçları olacaktır ve bu durum hem ürpertici hem de korkutucu bir hal almaya başlayacaktır.

6. The Haunting of Hill House – Tepedeki Ev (2018) IMDb: 8.6

Netflix Orijinal Dizileri arasında yer alan ve son yılların en iyi Netflix korku dizlerinden bir tanesi olan The Haunting of Hill House, Shirley Jackson’ın aynı adlı ünlü kitabının modern bir uyarlaması olarak seyirciyle buluştu. Dizide, 1992 yılında bir aile Tepedeki Ev (Hill House) isimli köşke taşınır. Hugh ve eşi Olivia Crain, çocukları Steven, Shirley, Theodora (Theo), Luke ve Eleanor (Nell) ile evde birçok huzursuzlukla yaşamaktadır. Yaşanan olaylardan sonra aile evi terk etmek zorunda kalır. Aradan tam 26 yıl geçer ve köşk ile ailenin bağları hiçbir zaman kopamamıştır…

7. Stranger Things (2016 – >) IMDB Puanı: 8.9

Netflix’in en popüler dizilerinden biri olan Stranger Things’i de Netflix’in korku dizileri arasında yer almasa olmazdı. Konu olarak izleyicileri 1980’li yıllara götüren dizide sürekli olarak gerilim, gizem ve korku dolu sahnelerle karşılaşıyorsunuz. Günümüzde korku ve gizem dizisi bulmakta zorlanan okurlarımız, Netflix Orijinal Dizileri arasında yer alan Stranger Things’i mutlaka tercih edebilirler…

Önerilen İçerik:Hakan Muhafız 2. Sezon Tüm Bölümler İzle

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by Buğra

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

FACEBOOK

0 FACEBOOK

Kuruluş Osman 1. Bölüm İzle

Andorra – Türkiye Maçı Son Durum Canlı İzle